10 Gusht 2020

6 skuadra nga Premierliga janë të interesuara për Vedat Muriqin

Stamboll, 6 shkurt - Paraqitjet e Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi te skuadra turke këtë sezon janë përcjell nga shumë skautë të skuadrave evropiane. 

Mediat në Turqi bëjnë me dije se 6 skuadra nga Premierliga janë të interesuara për sulmuesin nga Prizreni.

Mes tyre janë edhe Mançester Junajted, Totenhami, Aston Villa, Brajtoni, Lesteri dhe Barnli, që kanë shprehur interesim për të angazhuar sulmuesin 25 vjeçar nga Kosova.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)