19 Janar 2020

Lansohet ndërlidhja e sistemeve elektronike të prokurorive dhe policisë

Prishtinë, 10 dhjetor - Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) do të bëj lansimin e ndërlidhjes së sistemeve elektronike të Prokurorit të Shtetit, prokurorive dhe Policisë së Kosovës.

Ndërlidhja e sistemeve elektronike të Prokurorit të Shtetit, prokurorive dhe Policisë së Kosovës, do të ndikojë në shkëmbimin elektronik të dhënave në mënyrë më të shpejtë, të sigurt dhe më efikase.

Në këtë ceremoni do të marrin pjesë Bahri Hyseni, Kryesues i KPK-së; Aleksandër Lumezi, Kryeprokuror i Shtetit dhe Rashit Qalaj – Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2020 - Federata e Futbollit e Kosovës do të fillojë projektit zhvillimor “Elite Youth Development Programme U15”, i cili do të realizohet në të gjitha regjionet. (Fusha e mbuluar “Prince” në lagjen Arbëri në Prishtinë, ora 9:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”. (Qendra “BogdaniPolis”, Katedralja “Shën Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”.  (Qendra “Bogdanpolis” në Prishtinë, ora 10:00)

- Teatri i Qytetit të Prishtinës 'Dodona' shfaq premierën për fëmijë “Fjalët magjike” nga Alba Loxha e në regji të Shkurtë Aliut e cila trajton nevojën e përdorimit të fjalëve magjike: “më fal”, “të lutem”, “faleminderit” etj., nga fëmijët. (Teatri Dodona, ora 12:00)