27 Shkurt 2021

Konferenca vjetore e Prokurorëve mbahet sot në formë virtuale

Prishtinë, 22 janar - Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi do të mbahet konferenca vjetore e Prokurorëve, e cila këtë vit për shkak të situatës me pandeminë Covid-19, organizohet në formë virtuale nëpërmjet platformës “Zoom”.

Konferenca do të hapët me fjalimin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, për të vazhduar më pastaj me fjalimin e u.d Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, Ministrit të Drejtësisë në detyrë, Selim Selimi, Kryesuesit të Këshillit Prokurorial, Jetish Maloku, Ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, Shefit të Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog, Ambasadorit të Zvicrës, Thomas Kolly si dhe Ambasadores së Mbretërisë së Holandës, Carin Lobbezoo.

Ndërkaq, pas fjalimeve, në pjesën e dytë, ashtu siç është e paraparë me agjendë, do të mbahen katër prezantime.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Shkurt 2021

 - Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës “Adem Jashari”për Seniorë. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Klubi i Pingpongut “Priping”, nënshkruan kontratë me pingpongistin anglez Chris Doran. (Salla e Pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, ora 14:00)