23 Shtator 2018

Promovohet libri për keqtrajtimet e pacientëve ne QKUK gjatë luftës

Prishtinë, 17 prill - Instituti për Hulumtimin e Krimeve të Luftës do të bëjë promovimin e librit “Krimet dhe keqtrajtimet e pacientëve dhe personelit mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës nga forca policore dhe ushtarake të Serbisë gjatë luftës në Kosovë 1998-1999”, të autorit Dr. Salih Krasniqi.

Promovimi do të mbahet sot në Bibliotekën Kombëtare në Prishtinë.

Kalendari

Ngajrjet e datës 23 shtator 2018

- Mbahet ceremonia e hapjes zyrtare te Javes Evropiane te Sportit. (Hotel Swis Diamond, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrët qendrore të Vetëvendosjes, ora 13:00)