23 Shkurt 2020

Përfaqësuesit e MAPL-së në aksionin e dhurimit vullnetar të gjakut

Prishtinë, 27 dhjetor  - Në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut, përfaqësuesit e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, të udhëhequr nga ministrja Adrijana Hodžić,  sot kanë organizuan një aksion vullnetar të dhurimit të gjakut.

Dhurimi vullnetar i gjakut organizohet në MAPL për disa vite me radhë. "Nuk është e vështirë të japësh gjak, nuk është i dhimbshëm dhe është plotësisht i sigurt. Posaçërisht, është  ndjenjë e bukur nëse e dini që gjaku juaj mund të shpëtojë jetën e dikujt ose ta ndihmojë atë të shërohet, "tha ministrja Hodžić.
 
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 shkurt 2020 - Partia Demokratike e Kosovës, mban Konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

- Mbahet marshi i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë. (Pikë nisja nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Fushë Kosovë, në hyrje të Prishtinës, ora 12:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan! bejnë zbulimin e pllakës së varrit të luftëtarit e komandantit Halim DervishTolaj nga Prejlepi i Deçanit. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 12:00)