12 Prill 2021

MSH anulon konkursin për drejtorë të klinikave të QKUK-së

Prishtinë, 18 janar - Me kërkesë të Ministrit të Shëndetësisë, Ferid Agani, Ushtruesi i Detyrës së Sekretarit të Përgjithshëm në Ministri të Shëndetësisë, dr. Gani Shabani vendosi sot për anulimin e konkursit për zgjedhjen e drejtorëve të klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe të instituteve.

Konkursi anulohet për shkak të mospërfilljes së nenit 23. 5 të Statutit të QKUK-së dhe mosrespektimit në përpikëri të dispozitave ligjore në fuqi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Prill 2021

- Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës hap Ekspozitën “Vullkani” i Republikës, për nder të 40 Vjetorit të demonstratave të Viti 1981, dhe Ekspozitën “70 Vjet Arkiv”. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 10:00)

- Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit. (Selia e Kryesisë së BIRK-ut, ora 11:00)

- Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media, në oborrin e Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi qendror. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi, ora 11:30)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Sevil Limani-Kazaz, do të bëjnë lansimin e projektit “View Point”. (Afërsi të fshatit Jabllanicë, ora 12:00)