21 Tetor 2019

Hapet shkolla Immunologjike me karakter Evropean

Prishtinë, 27 shtator - Për herë të parë në Kosovë do të mbahet Shkolla Immunologjike me karakter Evropean.

Ky shkollim është organizuar nga Federate Evropeane e Shoqatave Imunologjike (EFIS) në bashkëpunim me Asociacionin Kosovare për Imunologji Astme dhe Alergji.

Në ketë shkollë ligjerues janë Profesorët me eminente nga lemia e Imunologjisë Evropeane me pjesëmarres nga Austria, Gjermania, Finlanda, Bullgaria, Turqia, Bellorusia, Ukraina, Rusia, Shqipëria, Mali i Zi etj. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 tetor 2019 - Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe në mbështetjen e Ambasadës Amerikane në Kosovë dhe UN Women-it, mbahet “Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit” me ç‘rast do të organizohet konferencë ndërkombëtare me moton “Drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”. (Hotel Emerald, ora 10:00)

- Familja Hoxha mban konferencë për media për të shprehur zhgënjimin me Qeverinë Rama për neglizhencën në zbardhjen e fatin e Remzi Hoxhes. (Hotel The Plaza Tirana, orën 10:00)

- Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri pret në takim kryetarin e Odës Ekonomike Indiano-Kosovare, Anil Mishra. (Zyra e kryetarit, ora 11:45)

- Aleanca Kosovare e Biznesve dhe Misioni Diplomatik për Paqe dhe Prosperitet  organizojnë ceremoninë zyrtare të vlerësimit për Vasfije Krasniqi-Goodman si Misionare e Paqës. (Zyrat e Misionit Diplomatik në Tiranë, rruga Donika Kastrioti, P14 Ap.3E, ora 12:00)

- Zyra e BE-së rganizon një vizitë në shkollën 'Nim Frashëri' e cila së shpejti do të lidhet me rrjetin e ngrohjes qendrore të ofruar nga Termokosi. (Shkolla “Naim Frashëri”, ora 14:30)