25 Shtator 2021

Gjilani ka aktualisht 37 raste aktive me COVID-19, kryetari Haziri apelon për kujdes

Gjilan, 2 gusht - Në Gjilan aktualisht janë 37 raste aktive me COVID-19, ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Lutfi Haziri.

Ai ka njoftuar, po ashtu, se pesë pacientë të konfirmuar me COVID-19 janë në hospitalizim, ndërkohë që ka apeluar qytetarët që të kenë kujdes të shtuar, ngase siç tha, virusi është akoma në mesin tonë.

Kryetari Haziri ka apeluar qytetarët që të vaksionohen, si e vetmja mënyrë e mbrojtjes kundër këtij virusi.

Gjendja e përgjithshme në Gjilan që prej fillimit të pandemisë COVID-19 është si vijon: nga 22100 testime, 6574 kanë rezultuar pozitivë, 6399 janë shëruar, 147 qytetarë e kanë humbur betejën, 5 pacientë po trajtohen në Spitalin e Përgjithshëm, 18916 persona janë vaksinuar, ndërkaq 20 mostra janë në pritje për rezultat.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)