07 Gusht 2020

Shëndetësi

QKUK, këtë vit janë mjekuar 18.284 pacientë

Prishtinë, 27 mars - Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ( QKUK) këtë vit janë mjekuar 18.284 pacientë të shtrirë për mjekim në reparte dhe klinika të ndryshme, me gjithsejtë 101.807 ditë të mjekimit.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora