17 Janar 2021

Sëmuret rektori Rugova, i dëmtohet lëkura

Prishtinë, 19 shkurt - Merr përmasa të reja incidenti në të cilin aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje” ngjyrosën me ngjyrë të kuqe rektorin e Universitetit të Prishtinës Mujë Rugova.

Nderkaq mësohet se si pasojë e ngjyrës së hedhur drejt rektorit 66-vjeçar tashme ka nisur t`i demtohet lëkura dhe mund të ketë probleme edhe me njërin sy.

Mësohet se Rugova ka refuzuar një takim të cilin ia kishte kërkuar lideri i “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, pasi kishte mësuar për pasojat e aksionit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2020

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim  me Federatën Skitare se Kosovës organizon garën e skijimit 'Kupa e Gjeravicës 2021'. (Nisja për në Bjeshkën e Belegut nga oborri i Komunës së Deçanit, ora 8:00 - Arritja në Bjeshkën e Belegut, ora 10:00)