29 Janar 2022

Përparim Rama merr sot detyrën e kryetarit të Komunës së Prishtinës

Prishtinë, 7 dhjetor - Sot në sallën e Kuvendit të Komunës së Prishtinës do të mbahet ceremoninë inauguruese e pranim dorëzimit të detyrës së Kryetarit të Komunës.

Me këtë rast do të bëhet betimi dhe nënshkrimi i deklaratës solemne për marrjen e detyrës së Kryetarit të ri të Komunës së Prishtinës Përparim Rama si dhe betimi i anëtarëve të ri të Kuvendit të Komunës së Prishtinës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2022

- Partia Socialdemokrate dhe Grupi Protestojë organiojnë protestë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike për të ruajtur profitin e interesat e KEDS e KESCO-s. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 14:00)

- Nën patronatin e Kryetarit të Komunës, Smajl Latifi behën homazhe dhe nderime për dëshmorin e kombit Sahit Krasniqi, te varrezat e dëshmorëve në Ratkoc. (Ratkoc, ora 14:00)

- Në kuadër të flakës së Janarit mbahet festivali i Kënges për fëmijë "Xixat e Flakës". (Teatri i Qytetit të Gjilanit, ora 17:00)