26 Janar 2020

Për nder të 4 korrikut do të ngritet flamuri i SHBA-ve në Prishtinë

Prishtinë, 4 korrik - Shoqata "Miqtë e Amerikës" në bashkë organizim me Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) organizon aktivitet  në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Më ketë rast Garda Ceremoniale e FSK-së do ta bëjë ngritjen e flamurit të SHBA-së në sheshin që mban emrin e ish presidentit amerikan Bill Clinton në Prishtinë.

Po sot Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, dhe zonja Alison Kosnett, do të jenë nikoqirë të pritjes që do të mbahet për nder të Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 janar 2020

- Let’s Do It Kosova dhe Grupi për Mbrojtjen e Liqenit të Badocit organizojn aksion pastrimi në liqenin e Badocit. (Liqeni Badocit, ora 10:00 - nisja bëhet nga zyret e Let’s Do It Kosova, ora 9:30)

- Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport e Komunës së Istogut për nder të “Tre Dëshmorëve të Shkollës Shqipe “ do të organizoj turnirin ndërkombëtarë në shah UÇA.92. (Restorant Butrint në Istog, ora 10:30)