26 Maj 2020

Kryeministri Kurti sharkon Bahrim Shabanin dhe emëron Fridon Lalën, zëvendësministër në MZHR

Prishtinë, 30 mars - Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendësministrit në detyrë në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal (MSHR), Bahrim Shabani.

Ndërkaq me pas Kryeministri Kurti, ka emëruar sot Fridon Lalën, zëvendësministër në detyrë në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal.

Kryeministri në detyrë Kurti, zëvendësministrit të ri Lala i ka uruar suksese dhe punë të mbarë në angazhimin e tij.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Maj 2020

- Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në shenjë nderimi për të burgosurit shqiptarë të vrarë para 21 vjetësh viziton Burgun e Dubravës në Komunën e Istogut. (Burgu i Dubravës ora 10:30)