04 Mars 2021

Kosova feston inaugurimi i Presidentit të 59 të SHBA-ve Joe Biden

Prishtinë, 20 janar - Shoqata "Miqtë e Amerikës" organizon aktivitetin me moton "E para SHBA-ja" në të cilën në mënyrë simbolike do ta festohet inaugurimi i Presidentit të 59 të SHBA-ve Joe Biden dhe Zëvënde Presidentës Kamala Harris.
 
Në këtë aktivitet janë të ftuar edhe zyrtarët kryesor të shtetit dhe kryetarët e partive kryesore politike.

''Pavarësisht simpatisë apo dëshirës ndaj kandidatit/ve, veprimi ynë ka të bëj me respektin ndaj SHBA-ve e institucionit të Presidentit'', thekson Shoqata 'Miqtë e Amerikës'.

Dy kandidatët i kanë përfaqësuar dy partit politike në SHBA të cilat parti-përfaqësuesit e tyre kanë bërë shumë për shtet formimin e shtet ndërtimit të Kosovës e Shqipërisë.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Mars 2021

 - Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti takohet me përfaqësuesit e bankave. (Ndërtesa e BQK-së, ora 10:00 - mediat mund te marrin pamje)

- Oda e Mjekëve të Kosovës ndan mirënjohje për mjekët në pension dhe për institucionet shëndetësore që kanë kontribuar në luftën kundër Covid-19. (Amfiteatri i Telemjekësisë në QKUK, ora 10:00)

- Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti takohet me shoqatat e bizneseve. (Ndërtesa e BQK-së, ora 14:00 - mediat mund te marrin pamje)

- Dogana e Kosovës organizon konferencë për shtyp ku do të paraqiten rezultatet e doganës gjatë dy muajt e parë të vitit 2021 dhe luftimi i kontrabandës dhe informalitetit në muajt e fundit. (Drejtoria e doganës në lagjjen Emshir, ora 14:00)   

- Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)