25 Janar 2020

KDI diskuton për qasjen e partive rreth çështjes së gjinekologut në nivel komunal

Prishtinë, 18 shtator - Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), organizon tryezën e diskutimit ndërmjet qytetarëve dhe kandidatëve për deputetë nga subjektet politike lidhur me temën “Qasja e subjekteve politike rreth çështjes së gjinekologut në nivel komunal”.

Ky aktivitet zhvillohet në kuadër të projektit “Rritja e llogaridhënies së institucioneve lokale”, që zbatohet nga KDI dhe mbështetet nga Ambasada Britanike në Prishtinë
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 janar 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës mban ligjëratë kundër kurdisjeve të ndeshjeve nga zyrtari për integritet në FFK. (Salla e kuqe në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 12:00)