22 Shtator 2019

Interesimi i bashkëatdhetarëve në Gjermani për LDK-në në rritje

Prishtinë, 24 maj - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur në takim pune anëtarë të degës së LDK-së në Gjermani.

Ai me këtë rast i njoftoi ata për procesin zgjedhor të LDK-së. Poashtu, gjatë takimit u diskutua për organizimin dhe mobilizimin e nëndegëve në Gjermani.

Gjatë takimit u konfirmua që interesimi i bashkëatdhetarëve tonë në Gjermani është shumë i madh.

I pranishëm në takim ishte edhe Avdullah Hoti, kryetar i Grupit Parlamentar të LDK-së.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 shtator 2019

- Federata e pingpongut të Kosovës zhvillon garat ekipore në Superligën e Meshkujve. (Pallati i Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan - Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit dhe NED-it, , do të mbajë konferencë për media, në të cilën do publikohet raporti: “Drejtësia administrative në Kosovë, ligji VS praktika”. (Hotel Sirius, ora 10:30)

- Përmbylljes Java e Kosovës për Zhvillim të Qendrueshëm dhe Java Europiane e Mobilitetit. (Tek monumenti Newborn, ora 12:30)

- Partia e Drejtësisë do të shënojë njëzet vjetorin e themelimit të Partisë. (Salla e Kuqe të Pallatit të Rinisë e Sporteve, ora 14:00)