29 Mars 2020

Garda Ceremoniale e FSK-së ngrit flamurin shtetëror

Prishtinë, 17 shkurt - Garda Ceremoniale e FSK-së ka ngritur flamurin shtetëror të Kosovës në oborrin e Qeverisë dhe Kuvendit.

Gjatë ceremonisë të pranishëm kanë qenë Kryeministri Albin Kurti dhe Kryeparlamentarja Vjosa Osmani bashkë më pjesëtarë të kabinetit qeveritar dhe zyrtarë të Kuvendit.

Kjo është ceremonia e parë zyrtare për nder të 17 Shkurtit, ndërsa dita do të shënohet edhe me një mori aktivitetesh të tjera.

Kalendari

Ngjarjet e datës 28 mars 2020

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri viziton Drejtorinë e Arsimit për ta parë procesin e mësimit online. (Dejtoria e Arsimit në Gjilan, ora 10:30)

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri mban takim me Komitetin për mbrojtje dhe shpëtim kundër Covid-19 dhe Qendrën Operative Emergjente (Kampsui i Shkollave të Mesme në Gjilan, ora 11:00)

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së në Prishtinë, ora 16:30.