22 Tetor 2021

Diskutohet për 'Agjenda për Reforma Evropiane'

Prishtinë, 14 tetor - Instituti i Prishtinës për Studime Politike (PIPS) dhe Lëvizja FOL organizon tryezën e diskutimit me temën “Agjenda për Reforma Evropiane (ERA) II”.

Kjo tryezë synon të diskutojë mbi ecurinë, arritjet dhe ngecjet e hasura gjatë zbatimit të Agjendës për Reforma Evropiane I, si dhe të reflektojë mbi pritjet dhe angazhimin institucional në zbatimin e planit të veprimit të ERA II.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021

- Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)