30 Maj 2020

Diskutohet garantimi i qasjes së barabartë të grave në drejtësi

Prishtinë, 9 tetor - Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH në emër të Qeverisë Gjermane në bashkëpunim me Fondacionin Jahjaga organizojn ngjarjen “Drejt garantimit të qasjes së barabartë të grave në drejtësi”.

Hapja e ngjarjes do të bëhet nga Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt dhe ish-presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Pas hapjes do të mbahet një panel diskutimi me katër njohës të fushës për të diskutuar qasjen e grave në drejtësi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)