17 Janar 2021

Bukoshi zëvendëskryeministër

Prishtinë, 20 shkurt - Mandati i deputetit Ukë Rugova ndikoi për mirë në sigurimin e shumë perfitimeve për anëtarët e tjerë të Listës Ibrahim Rugova.

Marrëveshja e arritur sot pasdite ndërmjet PDK-së dhe Listës Rugova, do të thotë një zëvendëskryeministër, një ministër dhe dy zëvendësministra.

Bujar Bukoshi rikthehet sërish në pushtet. Ish funksionari i LDK-së, u rikthye në Kosovë me PREK-un, partinë e re të tij.

Më pas u bë bashkë me LDK-në ku edhe fitoi një pozitë ministri. Tani me Listën Rugova është zëvendësi i kryeministrit Hashim Thaçi.

Ministër i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor do të jetë Dardan Gashi ndërsa Lista do të mbaj edhe dy zëvendësministra në qeveri.

Nderkaq, Dardan Stublla do të jetë zëvendësministër i Financave, Fadi Kryeziu, zëvendësministër i Shëndetësisë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2020

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim  me Federatën Skitare se Kosovës organizon garën e skijimit 'Kupa e Gjeravicës 2021'. (Nisja për në Bjeshkën e Belegut nga oborri i Komunës së Deçanit, ora 8:00 - Arritja në Bjeshkën e Belegut, ora 10:00)