10 Gusht 2020

Ambasadori Heldt prezanton prioritetet e presidencës gjermane të Këshillit të BE

Prishtinë, 15 korrik - Më 1 korrik 2020 Gjermania ka marrë përsipër kryesimin e Këshillit të Bashkimit Evropian.

Me këtë rast, Ambasadori Gjerman Christian Heldt, bashkë me Drejtoreshën Ekzekutive të Grupit për Studime Juridike dhe Politike, Arberesha Loxha dhe Drejtuesin e Ekipit të përfaqësisë së GIZ-it në Kosovë, Mark Barrett në mënyrë virtuale do t’iu drejtohen publikut për të diskutuar rreth prioriteteve të presidencës të Gjermanisë.

Veçanërisht Ambasadori Heldt do t’iu përgjigjet pyetjeve që qytetarët ia kanë parashtruar atij gjatë një interviste, rreth çështjeve të ndërlidhura me presidencën gjermane.

Diskutimi dhe intervista do të publikohen sot duke filluar nga ora 11.00 në faqen e Ambasadës Gjermane në Facebook: https://www.facebook.com/germany.in.kosovo.   

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)