10 Gusht 2020

Politikë

Fillojnë me pakicat

Prishtinë, 26 gusht - Votat e partive të komuniteteve pakicë kanë qenë caku i parë që kanë synuar të sigurojnë dy taborët politikë të shumicës shqiptare, përkatësisht Partisë Demokratike të Kosovës në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)