25 Tetor 2020

Politikë

KPM-ja ka pranuar 288 ankesa nga nëpunësit civilë

Prishtinë, 20 prill - Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës i Kosovës (KPM) sot publikoi raportin e punës për vitin 2009, sipas te cilit institucionet që prijnë me numrin më të madh të ankesave janë Ministria e Punës dhe Mirëqenies... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)