06 Korrik 2020

Politikë

Presidenti Sejdiu udhëtoi për vizitë zyrtare në Gjermani

Prishtinë, 5 maj - Gjatë vizitës, Presidenti Sejdiu do të takohet me Presidentin e Gjermanisë, Horst Kohler, kancelaren Dr. Angela Merkel, kryetarin e Kuvendit të Republikës Federale, dr. Norbert Lammert, ministrin e punëve të Jashtme, dr. Guido... Lexo

KE vazhdon të mbështesë MAP

Prishtinë, 5 maj - Ministrja e Ministrisë së Administratës Publike, znj. Edita Tahiri, ka pritur sot në një takim të veçantë, kreun e Zyrës... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Korrik 2020

- Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me zhvillimet e fundit me përhapjen e pandemisë dhe ndikimet në ekonomi. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 10:30) 

- Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik me banorët e fshatrave Krushë e Madhe, Celinë, Nagavc për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i Qendrës Rinore në fshatin Krushë e Madhe, ora 19:00)

- Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik me banorët e fshatrave Hoçë e Vogel dhe Brestoc për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i  Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Heronjtë e Kosovës” në fshatin Hoçë e Vogël, ora 20:00)