08 Dhjetor 2019

Politikë

Kermanon: Askush nuk duhet të jetë mbi ligjin

Prishtinë, 21 mars - Askush nuk duhet të jetë mbi ligjin dhe kjo duhet të jetë shumë e qartë për të gjithë, por duhet të jemi shumë të kujdesshëm me spekulimet dhe thashethemet, sepse drejtësia nuk bëhet me thashetheme,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 dhjetor 2019 - Federata e pingpongut organizon 7 xhirot e TOP 8 për Senioret më të mira të Kosovës për vitin 2019. (Palestrae Sporteve në Prishtinë, ora 13:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, mbanë konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 15:00)

- Mbahet koncert humanitar i Krishtlindjes me grupin muzikor amerikan "The Hall Sisters" ku fondet e mbledhura do të përdoren për familjarët nga Shqipëria që janë strehuar si pasojë e termetit. (Teatrin Kombëtar i Kosovës, ora 19:30)