25 Maj 2020

Politikë

Kryeministrit Thaçi uron besimtarët islamë

Prishtinë, 15 nëntor - Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përgëzon kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiun Naim Tërrnava dhe besimtarët islamë, me rastin e festës... Lexo

Kosumi e Dugolli i bashkohen PDK-së

Prishtinë, 12 nëntor - Tre drejtuesit e Lëvizjes Qytetare për Demokraci, Bajram Kosumi, Bujar Dugolli dhe Merxhan Avdyli do të jenë pjesë e listës së... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Maj 2020

- Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në shenjë nderimi për të burgosurit shqiptarë të vrarë para 21 vjetësh viziton Burgun e Dubravës në Komunën e Istogut. (Burgu i Dubravës ora 10:30)