04 Korrik 2020

Pse u ndryshua teksti i mocionit

Shkruar nga Shefqet Dibrani

Teksti i Mocionit për ta rrëzuar Qeverinë Kurti qenka ndryshuar duke iu hequr paragrafi për “Taksën 100%”, për mallrat serbe të cilën po e kërkon Ambasadori Grenell dhe Amerika.

Isa Mustafës, kaq i ha palla për Amerikën, ai është në krye të misionit për ta shkatërruar Kosovën ashtu siç e shkatërroi LDK-në.

Prishjen e raporteve me Amerikën i kanë bërë strukturat e Titizmit Jugosllavë te cilat kanë shantazhuar qe 20 Vjet të gjitha proceset në Kosovë.

Isa Mustafa, është njëri nga ata komunista që e ka pas shkatërruar Autonominë e Kosovë për ta mbrojtur Serbinë, tash po ky Isa Mustafa, në krye të misionit, është duke shkatërruar pavarësinë e Kosovës për ta mbrojtur Amerikën?!... Pak si e çuditshme?!

Pse Isa Mustafa, që po e dujka Amerikën aq shumë, në marrëveshjen qeverisëse me Albin Kurti, nuk e paska kushtëzuar me kohë qeverisjen e përbashkët, vetëm nëse hiqet taksa ndaj mallrave serbe?

Por, çuditërisht në mocion u rishfaq edhe një TRADHTI e radhës, të cilën mund ta bëjë vetëm Njeriu i sëmurë nga ADRENALINA.

Kjo tradhti po bëhet hapur kundër Amerikës dhe kundër Kosovës, kundër kryesisë së LDK-së duke i manipuluar edhe deputetët e LDK-së, disa sish verbërisht po i besojnë këtij politikani i cili për 40 Vjet, qëlloi të mbetet vetëm në anën e errët të hënës.

Merreni me mend kush po na mbron sot Amerikën, Isa Mustafa, ai i cili në mocion për ta rrëzuar Qeverinë Kurti, e sakrifikoi “TAKS!EN 100%”, dhe harroi miqësinë e tij me Amerikën?!.

Çfarë kuptimi ka mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti, në këtë kohë kur e tërë bota po përballet me Pandeminë e Virusit Korona, dhe në anën tjetër po anashkalohet edhe kërkesa e ripërsëritur e Amerikës për ta hequr taksën kundër mallrave serbe?! NJË DREQ I MADH KA HY KËTU?!

Qytetarët, edhe për kundër gjendjes së pandemisë duhet të dalin në rrugë, nëse duan ta shpëtojnë Kosovën.

Komplotet e mëdha shtetërore bëhen sidomos në kohën e krizave të mëdha natyrore ose të sëmundjeve me përmasa të Pandemisë, siç është rasti me Virusin Korona!
Lus Zotin të mos jetë komploti vdekjeprurës i Pavarësisë së Kosovës!


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Korrik 2020

- Shoqata "Miqtë e Amerikës", do të organizojë aktivitet në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA ku aktiviteti fillon me pastrimin e sheshit Bill Clinton nga zjarrfikësat e Prishtinës. (Sheshit Bill Clinton, ora 10:00)

- Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do të bëjë shenjëzimin e shtigjeve të biçikletave në hyrje të Fushë-Kosovës, te rrethi i kazermës “Adem Jashari”, bashkë me grupin e çiklistëve “Marakli t’biçikletave”. (Parkingu i Ministrisë së Infrastrukturës, ora 10:00)

- Në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA pjestarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente të Prishtinë do ta ngrisin flamurin. (Sheshi Bill Clinton, ora 11:00)
 
- Kryeministri merr pjesë në fillmin e fushatë së korrje shirjeve në Kosovë. (Zona Industriale në fshatin Shirokë, Komuna e Suharekës, ora 14:00)