21 Prill 2021

Opinion

Lojërat me kufij-papjekuri politike

Duket tejet absurde ideja se me disa copa shqiptare të Kosovës së mbetur, mund të hapet kapitulli i ri për zgjidhjen më të lehtë të çështjes shqiptare në raport me Serbinë, duke përfshirë edhe atë të Kosovës... Lexo

Unë nuk jam ti

Në takimet me kolegët e mi të rinj nga vendet e ndryshme, gjatë pushimeve midis seancave, ndodh shpesh të kujtoj valëvitjen e trendafilave të kuq rrugëve... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 Prill 2021 - Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Bleron Ramusholli për vepren penale 'Dhunimi'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 9:30)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere mban mbledhjen e radhës në të cilën do të behët shqyrtimi i Programit të Shpenzimeve të Radiotelevizionit të Kosovës dhe Kornizës Afatmesme të Shpenzimeve të Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 203, ora 10:00)