11 Prill 2021

Opinion

Kanë me e “hangër” njëri tjetrin!

Periudha e tranzicionit, që kohë pas kohe, po karakterizohet edhe me shumë kundërthënie e konfuzitet, që po na përcjellë në Kosovën e pasluftës, e që sidomos me perfiditet është konzumuar dhe po konzumohet e shfrytzohet në... Lexo

Politikat tregtare karrshi biznesit vendor

Ne Republikën e Kosovës, pas shpalljes se paversise se Kosoves ka ndryshuar realitetin politik dhe ekonomik ne vend.Institucionet e Kosoves duhen te jene te vetedijshme se ndryshimi i ketij... Lexo

13 vite nga ai "tmerr i bukur"

Kaluan vite, një pas një, por historia disa gjëra nuk po i harron, e lumi i jetës ato ngjarje nuk po i fshin sado e madhe të jetë stuhia. E si ta harrojë atë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 Prill 2021

- Ervehe Gashi, Prokurore e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Prizren mban konferencë për media, në të cilën do ta shpalosi të vërtetën, mbi gjithë manipulimrt e transmetuar ne emisionin “KallxoPërnime”.   (Hotel Sirius, ora 11:00)  

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie me temë: “Disa nga veprimet më urgjente për Qeverinë Kurti II”. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga AAK-ja, Shemsedin Dreshaj, mban konferencë për medie, me temën: “Menaxhimi i pandemisë dhe vaksinat”. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 12:00)