03 Qershor 2020

Opinion

Zoti ju marroftë!

Pasi që Policia e Kosovës nuk po ju heton,pasi që Prokuroria e Kosovës nuk po ju ngritë akuzë e nuk po ju ndjek,pasi qe Gjyqësori I Kosovës, po bënë sehir, dhe nuk po ju dënon,pasi që Eulexi, vetëm po ju vëzhgon, e herë... Lexo

Blerim Kukuvajka

Kukuvajka është një shpezë për të cilën ekzistojnë shumë mitologji dhe shumë besëtytni lidhen me të. Pothuajse tek të gjithë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ku raporton Drejtorit te AKI-së Kreshnik Gashi lidhur me gjendjen e sigurisë gjate periudhës se pandemisë dhe situatën aktuale. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00) 

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e qeverisë, ora 10:00)

- Kuvendi i Kosovës mban seancë për votimin  për votimin e Qeverisë. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të vendos vazo dekorative gjelberuese në sheshin Bill Klinton. (Shshi Bill Klinton, ora 11:00)
  
- Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruan kontratën për Bursën Olimpike Tokyo 2020 me mundësin, Egzon Shala. (Zyret e KOK-ut në Shtëpinë e Sportit, 13:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi mban konferencë për media. (Hapësira në hyrje të Presidencës, ora 16:00 )