03 Gusht 2020

Opinion

Kamatat e larta dhe dita kundër bankave

"Nuk ёshtё asgjë plaçkitja e njё banke, krahasuar me hapjen e njё banke t're” - ishin këto citimet e njё kolegut tim, tw revoltuari cili kёtё konstatim e tha me mllef, ashiqare rezultat i njё përvoje tё tij tё... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)