09 Gusht 2020

Opinion

Opinion nga Milazim Krasniqi

Ushtari japonez, Teruo Nakamuro, u gjet në pyjet e pashkelura të Japonisë tridhjetë vjet pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, në përpjekje që të vazhdonte luftën e tij të pazakontë. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)