09 Gusht 2020

Opinion

Qysh jemi, edhe punët i kemi

Më 13 prill, në komisionin për siguri të Kuvendit të Kosovës, deri sa zhvillohej nje debat i hapur rreth gjendjes në veri të Mitrovicës, me theks të posaqëm rreth rastit të vrasjes së Selver Haradinajt dhe (mos) reagimit të... Lexo

Shkëlqimi dhe rënia e shokut Isë

Që nga vdekja liderit të saj historik,LDK-ja ishte në kërkim të liderit të ri,mirëpo gjendja e apatisë së mbrendshme,dhe kriza e cila dita-ditës... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)