24 Shkurt 2019

Opinion

Përse kanë hyrë mësimdhënësit në grevë?

Qarqe e mediume të afërta me Qeverinë janë duke u përpjekur që grevën ta interpretojnë të thjeshtuar si një kërkesë të mësimdhënësve për rritje pagash. Kjo është një gjysmë e vërtete pa... Lexo

LDK e di rolin e vet

Pesha e rolit të iniciuesit dhe formësuesit të qëndrimit të përbashkët, si dhe barra e krijimit të unitetit të spektrit politik e institucional, u takon... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 shkurt 2019 - Mbahet kampionati ekipor në pingpong Liga e Parë e Meshkujve. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL të UÇK-së, organizojnë mbledhje komemorative, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media për çështjen e Lumbardhit në të cilën flasin nënkryetarja Fatmire Kollçaku dhe anëtari i Kryesisë në Pejë Taulant Kelmendi. (Takimi me gazetarë bëhet tek hotel "Dukagjini", ora 12:00)

 - Mbahet ceremonia e varrimit të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 13:00)