03 Gusht 2020

Opinion

Partia me dy lugetën në krye

"Presim nga VV që t'i qasen negociimit të marrëveshjës për bashkëqeverisje me të njejtin vullnet me të cilin iu kemi qasur ne". "Ne nuk kërkojmë, nuk insistojmë, neve na takon pozita e presidentit". "Nëse nuk e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)