23 Shtator 2018

Opinion

Të shkarkohet kuislingu Hashim Thaçi

Siç dihet tanimë botërisht, Republika e Kosovës në kufijtë aktual, është njohur dhe pranuar si shtet i pavarur nga 116 vende të botës. Këta janë kufijtë e ligjëshëm shtetëror në bazë të të... Lexo

Kosova në kohë nën dritë

Humanizmi shpreh thellë ,besimin dhe mundësitë e arsyes,të bëjnë përshtypje të thellë. Njëkohësisht,ajo që thuhet për njërin,mund... Lexo

Kalendari

Ngajrjet e datës 23 shtator 2018

- Mbahet ceremonia e hapjes zyrtare te Javes Evropiane te Sportit. (Hotel Swis Diamond, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrët qendrore të Vetëvendosjes, ora 13:00)