25 Gusht 2019

Opinion

Mospjesëmarrja në ekipin negociues, veprim i duhur

Ka aq shumë thirrje nga të gjitha anët për krijimin e ekipit të unifikuar negociues për bisedime me Serbinë sa imponohet pyetje: pse? Pse duhet të jetë ekip i uniteti, respektivisht ekip i përbërë nga të gjitha partitë politike... Lexo

LDK e di rolin e vet

Pesha e rolit të iniciuesit dhe formësuesit të qëndrimit të përbashkët, si dhe barra e krijimit të unitetit të spektrit politik e institucional, u takon... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 gusht 2019

- Grupi i çiklistëve të Lëvizjes Vetëvendosje! organizojnë kampanjën "Lëvizim". (Nisja bëhet nga sheshi “Zahir Pajaziti” Prishtinë, ora 10:00)

- Vazhdon dita e pestë e edicionit e nëntë të festivalit të Arteve dhe kulturës Tradicionale Etnofest. (Etnkokompleksi në fshatin Kukaj, ora 10:30)

- Lidhja Demokratike e Kosovës mban mbledhjen e Kryesisë. (Selia e LDK-së, ora 11:00)

- Ne dita e pestë e edicionit e nëntë të festivalit të Arteve dhe kulturës Tradicionale Etnofest organizohet programi për fëmijë i shoqëruar nga koncerit dhe sfilata me kostume tradiconale. (Etnkokompleksi në fshatin Kukaj, ora 16:00)

- Qendra Kinematografike e Kosovës dhe Kosovafilmi në bashkëpunim me Drejtorinë e Kulturës të Komunës së Prishtinës organizojnë ditët e filmit në kujtim të Faruk Begollit për të kujtuar dhe nderuar veprën e aktorit me shfaqjen e filmit Kur Pranvera Vonohet. (Kinema Cineplexx, ora 20:00)