19 Shtator 2020

Winehouse harron tekstin gjatë këndimit

SHBA, 8 korrik - Amy Winehouse është skuqur në një skenë të Londrës, pasi ka harruar tekstin e njërit prej hiteve të saj, "Valerie".

Këngëtarja iu bashkua bashkëpunëtorit të saj Mark Ronson, në një promovim të bandës së re të Mark Ronson, "The Business Intl".

Ronson performoi këngë nga albumi i tij i ardhshëm, para se Winehouse të ngjitej në skenë. Dyshja e filloi më pas këndimin e këngës "Valerie", por Winehouse ngeci në vargjet e para, pasi asaj nuk i kujtohej teksti.

Krijuesja e hitit "Rehab" ka pasur shumë pak performanca live viteve të fundit, për shkak të problemeve të saj personale.

Winehouse pritet të lançojë albumin e tretë, pas suksesit të vitit 2006 me albumin "Back to Black", por sipas producentit të saj, ajo nuk i ka ende gati këngët.

"Amy nuk ka filluar akoma punën për regjistrimin e këngëve të albumit. Kur ajo të ketë 10 këngë atëherë ne do të shkojmë në studio së bashku për regjistrimin e tyre. Ne realizuam një këngë për një album në nder të Quincy Jones, i cili do të lançohet shumë shpejt dhe ne përfundimisht kemi biseduar edhe për albumi e saj të ri", theksoi Ronson, që në mënyrë indirekte hodhi poshtë pohimet e babait të Winehouse, që kishte deklaruar se albumi është realizuar por do të lançohet në dhjetor.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Shtator 2020 - Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës”, Komuna e Prishtines bashkë me Muzeun e mirëpresim edhe nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën ekzekutive të Unioni i Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo hapin 'Muzeu Lëvizës'. (Sheshi 'Ibrahim Rugova', ora 10:00)

- Let’s Do It Kosova në kuadër të Lëvizjes Globale “Let’s Do It World” sjell përsëri në Kosovë “Ditën e Pastrimit të Botës 2020” ku do të fillojë me aktiviteti te pastrimin e qytetit nga mbeturinat. (Në afërsi të stadiumit “Fadil Vokrri”, lokacioni te parkingu i autobusëve, ora 11:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Muzeun e Kosovës. (Muzeu i Kosovës, ora 11:30)

- Let’s Do It Kosova vazhdon me aktivitetin e dytë qëndror për shënimin e “Ditës së Pastrimit të Botës 2020”. (Parku i Qytetit të Prishtinë, ora 13:00)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari i LV-së, Albin Kurti dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Kreshnik Ahmeti. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)

- Përfaqësues të lartë nga Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës mbajn konferencë për media, të organizuar nga Prokuroria Themelore në Gjilan, lidhur me aksionin e realizuar mbrëmë në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës dhe rajone tjera. (Prokuroria Themelore në Gjilan, rruga ‘’Marie Shllaku’’, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Kopshtin me Bazë në Komunitet “Cicërimat”. (Kopshtin “Cicërimat”, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Parku Germia. (Parku Germia, ora 15:00)