27 Maj 2020

Williams heq dorë nga duhani

Berlin, 2 mars - Robbie Williams raportohet se është detyruar të heqë dorë nga pirja e duhanit nga e fejuara e tij Ayda Field.

Këngëtari i hitit "Angels" thuhet se ka reduktuar numrin e cigareve në ditë nga 60 në vetëm dhjetë.

Sipas revistës "The Sun", Field dëshiron që Robbie të jetë i shëndetshëm para se ata të fillojnë familje së bashku.

"Ayda është shumë e dhënë për të filluar familje dhe e di dëmin që duhani mund të shkaktojë. Është vështirë për Robbien t'i thotë jo femrës të cilën e dashuron", ka thënë burimi..

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Maj 2020 - Komisioni për Buxhet dhe Transfere shqyrton kërkesën e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës për miratimin e taksave vjetore, shqyrton po ashtu Programin e Shpenzimeve të Radiotelevizionit të Kosovës, etj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 203, ora 10:00 - pa prezencën e mediave)
 
- Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale shqyrton Raportin e Ministrisë së Shëndetësisë. (Ndërtesa e Kuvendit, N 302, ora 10:00 - pa prezencën e mediave)

- Komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media shqyrton Raportin vjetor të Komisionit të Pavarur për Media. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 11:00 - pa prezencën e mediave)

- Disa Organizata Jo Qeveritare dorezojn  Peticionin - 'Mos na helmoni!' - kundër deponisë së hirit të Korporatës Energjetike të Kosovës. (Tek Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit, ora 13:00)

- Komuna e  Rahovecit, organizon debat publik me qytetarët për Taksa Komunale. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal, Rahovec, ora 13:30)

- Me hapjen e një përkujtimore të dedikuar viktimave të vetëvrasjes përmbyllet kampanja 'Linja e Jetës'. (Mbrapa Rektoratit në kampusin e Universitetit të Prishtinës, ora 16:00)