08 Prill 2020

Whitney Houston injoron kritikat

SHBA, 16 prill - Whitney Houston ka injoruar kritikat ndaj saj pas rikthimit në skenë në Britaninë e Madhe të martën, duke këmbëngulur se ajo këndoi para njerëzve të hidhëruar.

Ylli i muzikës R&B anuloi një numër koncertesh evropiane, pasi ishte shtruar në spital me rinofaringjit kronik, që ka të bëjë me inflamacion dhe enjtje të mukozës në hundë dhe fyt.

Ajo u rikthye për herë të parë pas 11 vitesh për një koncert në Britaninë e Madhe, koncert që u shoqërua me brohoritje kundër saj nga fansat, të cilët e akuzuan se nuk transmetoi energjinë e duhur në skenë.

\"Ishin njerëz të hidhëruar. Por ndjehem mirë të jem në turne përsëri. Të bëj muzikë ka qenë gjithnjë pasioni im. Unë i dua fansat në Britaninë e Madhe, ata janë baza e fansave të mi\", deklaroi Houston.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 Prill 2020 - Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Klinikës Infektive, dr. Lindita Ajazaj- Berisha dhe prof.Sali Ahmeti, do të  prononcohen për medie ku do të  jepen informatat e fundit lidhur me trajtimin e pacientëve me Covid-19. (Para Klinikës Infektive, ora 11:00)

- Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë Rene Escheman me pjesëmarrës ambasadorin gjerman në Kosovë Christian Held nënshkruajnë dy marrëveshje grant “Rritja e Kapitalit Garantues për Fondin Kosovar për Garanci Kreditore” dhe “Fondi i Sfidave të Kosovës - Arsimi Profesional dhe Trajnimi”. (Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, ora 11:45)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli viziton mulirin "NTP Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, për t'u informuar për kapacitet prodhuese të miellit në kohë pandemie. (Sllatinë, ora 13:40)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, mban takim me kryetarin e Komunës së Fushë Kosovës. (Ndërtesa e komunës, ora 14:00)

- ANP 'Adem Jashari' së bashku me Minsitrin e Shëndetësisë Arben Vitia, organizojnë konferencën për shtyp në lidhje me donacionin që do të dhurojë Aeroporti në luftimin e pandemisë!  (Ministria e Shëndetësisë,  ora 14:30)

- Mbërrin kontingjenti i parë i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19. (ANP “Adem Jashari”, ora 15:45)