16 Nëntor 2019

UNICEF mbledh të rinj për të treguar përvojat në ndryshimin e shoqërisë

Prishtinë, 10 prill - Zyra e UNICEF-it në Kosovë organizon ngjarjen e titulluar “Activate Talks”.

Kjo ngjarje vjetore mbledh më shumë se 400 të rinj nga e gjithë Kosova, ekspertë, përfaqësues të institucioneve dhe inovatorë të rinj, për të diskutuar dhe treguar përvojat e tyre në ndryshimin e shoqërisë për të mirë.

Katër të rinj do të prezantojnë projektet që kanë realizuar, derisa do të mbahet edhe paneli me diskutime në përbërje me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, Shefen e zyrës së BE-së Znj. Nataliya Apostolova, Ambasadorin e Austrisë, Gernot Pfandler, Ambasadorja e Suedisë, Znj. Karin Hernmarck Ahliny, Koordinatorja e Zyrës së Kombeve të Bashkuara, Znj. Ukrika Richardson, etj.

UNICEF promovon të drejtat e mirëqenies së secilit fëmijë, në të gjitha që bëjmë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 nëntor 2019

- Me rastin e shënimit të Ditës së Avokatisë nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit në mes të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës dhe Odës së Avokatëve të Kosovës. (Hotel Swiss Diamond, ora 10:00)

- Filarmonia e Kosovës mban konferencë për medie në lidhje me koncertin e radhës artistik. (Salla e Kuqe të Pallatit të Rinisë, 14:30)
 
- Me rastin e ndeshjes Kosovë - Angli, trajneri i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes mban konferencë për media. (Hotel Emerald, ora 16:15) 

- Zhvillohet stërvitja e Kombëtares së Kosovës. (Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, ora 17:00) 

- Kombëtarja e Anglisë do të mbërrijë në Kosovë. (Aeroporti “Adem Jashari” në Prishtinë, ora 18:30)

- Mbahet konferenca e Klubit futbollistik te Anglisë. (Hotel Emerald, ora 19:30)