09 Gusht 2020

Travolta dhe bashkëshortja presin binjakë

SHBA, 28 prill - Pas dramës gëzimi. Aktori John Travolta dhe bashkëshortja e tij Kelly Preston do të kenë shumë shpejt binjakë.

Disa ditë më parë Travolta kishte konfirmuar shtatzëninë e gruas së tij 47 vjeçare, por tani e përjavshmja “Star” bën të ditur lajmin për një shatzëni të dyfishtë.

Çifti ka tashmë një vajzë 10 vjeçare, Ella Blue.

Ndërkohë që vitin e shkuar, në janar, aktori dhe gruaja e tij humben fëmijën e tyre të parë, Jett, gjatë pushimeve me familjen në Bahamas.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)