04 Gusht 2020

T’Padashtun dhe Një Tregim Prishtine me premiera televizive këtë të diele

Mitrovicë, 3 prill - Qendra Kinematografike e Kosovës në bashkëpunim me filmbërësit Kosovar do të sjellin premiera të ndryshme filmike të cilat do të shfaqen në platforma televizive dhe mediume online.

Shfaqjet po ofrohen përshkak të rrethanave të krijuara nga pandemia dhe në pamundësi të shkuarjes në Kinema.

Këto prodhime dhe bashkëprodhime kosovare do të transmetohen për publikun gjatë javëve të ardhshme duke filluar këtë të dielë nga ora 20:30 në KTV me filmin T’Padashtun nga Edon Rizvanolli dhe në ora 21:00 në TV21 me filmin Një Tregim Prishtine të regjisores Burbuqe Berisha.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2020

- Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton raportin vjetor të Akademisë së Drejtësisë, Agjencisë Kundër Korrupsionit dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. (Salla e seancave plenare, ora 9:00)

 

- Riccardo Serri, Ushtrues i Detyrës së Shefit të Zyrës së BE-së në Kosovë do të dorëzojë 30 Ventilatorë të ICU, 200 Pulse Oximeters dhe 20 makina elektrokardiografike Ministrisë së Shëndetësisë në mbështetje të sistemit shëndetësor. (Live stream on facebook.com/EuropeanUnionInKosovo, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Komunës së Prizrenit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

-  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike. (Salla e seancave plenare, ora 10:00)

- Mbahet takimi konsultativ rreth procesit për përgatitjen e programit të reformave në ekonomi 2021 - 2023. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P 38, ora 13:30)