08 Prill 2020

Steven Seagal akuzohet për ngacmim seksual

SHBA, 14 prill - Aktori i filmave aksion Steven Seagal, është akuzuar nga ish-asistentja e tij për trafikim femrash.

Ish-modelja Kayden Nguyen thotë se ajo kishte aplikuar për punë si asistente ekzekutive e aktorit në muajin shkurt 2009, por nuk e kishte pasur idenë se në të ishte përfshirë edhe detyra për ta kënaqur seksualisht aktorin.

Në letrat e gjykatës së siguruara nga TMZ, Nguyen supozon se Seagal ka pasur dy vajza ruse 'të cilat ishin të gatshme për nevojat e tij seksuale 24 orë, 7 ditë në javë' dhe njëra prej tyre ishte larguar. Ajo është dashur ta zëvendësojë atë.

Nguyen kërkon mbi 1 milionë euro nga aktori, për shkak të dëmeve të shkaktuara për ngacmim seksual, trafikim femrash si edhe ankesa të tjera. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 Prill 2020 - Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Klinikës Infektive, dr. Lindita Ajazaj- Berisha dhe prof.Sali Ahmeti, do të  prononcohen për medie ku do të  jepen informatat e fundit lidhur me trajtimin e pacientëve me Covid-19. (Para Klinikës Infektive, ora 11:00)

- Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë Rene Escheman me pjesëmarrës ambasadorin gjerman në Kosovë Christian Held nënshkruajnë dy marrëveshje grant “Rritja e Kapitalit Garantues për Fondin Kosovar për Garanci Kreditore” dhe “Fondi i Sfidave të Kosovës - Arsimi Profesional dhe Trajnimi”. (Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, ora 11:45)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli viziton mulirin "NTP Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, për t'u informuar për kapacitet prodhuese të miellit në kohë pandemie. (Sllatinë, ora 13:40)

- Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, mban takim me kryetarin e Komunës së Fushë Kosovës. (Ndërtesa e komunës, ora 14:00)

- ANP 'Adem Jashari' së bashku me Minsitrin e Shëndetësisë Arben Vitia, organizojnë konferencën për shtyp në lidhje me donacionin që do të dhurojë Aeroporti në luftimin e pandemisë!  (Ministria e Shëndetësisë,  ora 14:30)

- Mbërrin kontingjenti i parë i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19. (ANP “Adem Jashari”, ora 15:45)