07 Gusht 2020

Spears këndon këngën e Gagas

SHBA, 4 maj - Një inçizim është duke bredhur rrugëve të internetit me protagonist Britney Spearsin duke kënduar këngën "Telephone" të Lady Gagas.

Kënga e Gagas, që është shndërruar në një hit të vërtetë, në fakt është dashur të jetë këngë e Britney Spearsit dhe këtë e vërteton dhe ky inçizim që është publikuar në fundjavë.

Kënga katër minutëshe është publikuar për herë të parë në iLeaks.com, por njoftohet se Britneyt pasi që nuk i pëlqeu kënga, ia dhuroi Lady Gagas që e përfshiu atë në albumin "The Fame Monster".

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora