26 Shtator 2022

Ritchie: Seksi me Madonnen, torturë e vërtetë

SHBA, 2 shkurt - “Madonna është obsesive dhe narciziste”. Këtë sekret të jetes private të këngëtares e rrefen ish bashkëshorti Guy Ritchie në një intervistë për revisten “Girl”, duke nxjerrë në dritë anet e errëta të jetës së saj.

“Vendos përherë në qender të vëmendjes veten. Eshtë e burgosur nga imazhi. Madonna me detyronte të beja seks duke dëgjuar këngët e saj”, thekson Ritchie, duke e cilësuar ish bashkëshorten si një njeri jonormal.

“I pelqente të kalonim momente intime në kolltukun me audio të integruar duke dëgjuar muzike. Unë pëlqeja krevatin por ajo dëshironte dicka me të komplikuar. I di përmendesh, Secrets, Vogue, Holiday dhe 500 këngët e saj, pasi isha i dëtyruar t’i dëgjoja në momentet intime”, shton ai. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 shtator 2022 - Nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati do të mbahet mbledhje përkujtimore në 24 vjetorin e “Masakrës së Gollubovcit”. (Salla e mbledhjeve të KK të Malishevës, ora 10:00)

- Komiteti Olimpik i Kosovës në kuadër të Javës Evropiane të Sportit 2022, organizon konferencën “Forumi për Sportin”. (Hotel Emerald, ora 10:00)

- Agjencia për Informim dhe Privatësi, me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Lirinë e Informimit, mban konferencë me Kryetarë të Komunave. (Hotel Emerald, ora 10:15)

- Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë do ta organizoj një protestë për të shprehur pakënaqësinë e prindërve dhe nxënësve ndaj mos fillimit të procesit mësimor. (Oborri i shkollës, ora 12:00)

- Në 24 vjetorin e “Masakrës së Gollubovcit” behë homazhe te varrezat e martirëve në Plloqicë. (Fshati Plloqicë, ora 12:00)

- Në Qendrën Mediale në Çagllavicë zhvillohet debati me temën “Jo do të thotë jo - dhuna seksuale dhe ngacmimi i grave”. (Qendra Mediale në Çagllavicë, ora 12:00)

- Mahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Repulikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 11:00)

- Në prag të ndeshjes Kosova - Qipro mbahet konferenca për media e Kombëtares së Kosovës. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:00)

- Zhvillohet stërvitja zyrtare e Kombëtares së Kosovës. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:30)

- Mbahet konferenca për media e Qipros. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 18:30)

- Zhvillohet sStërvitja zyrtare e Qipros. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 19:00)