07 Gusht 2020

Rihanna rrëzohet në skenë

Paris, 26 prill - Mund t'i ndodhë kujtdo që të rrëzohet, por nëse bëhet fjalë për një personazh VIP atëherë puna ndryshon.

Rihanna, ndërsa performonte këngën 'Let me' në një etapë të turit "Last Girl on Earth', në Marsejë të Francës, është rrëzuar në skenë...nga pamjet e shpërndara në Youtube, duket se takat e larta e kanë penguar ndërsa kërcente.

Pas rrëzimit Rihanna është cuar menjëherë në këmbë, por duhet të kujtojmë se zëri i saj nuk u ndërpre në asnjë moment, duke treguar qartë se performanca ishte me playback.

Këngëtarja nga Barbados është shumë mirë me shëndet edhe pse për disa kohë është shtruar në një spital të Zvicrës për motive ende të paqarta.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora