02 Shkurt 2023

Richie dhe Madden planifikojnë martesën

Hollywood, 17 shkurt - Ylli televiziv Nicole Richie dhe i dashuri i saj Joel Madden do të martohen së shpejti.

Dyshja festuan Ditën e Valentinit me fejesë, dhe Richie është parë duke mbajtur një unazë të re teksa kishte darkuar me rokerin në një restorant në New York të hënën mbrëma.

Richie dhe Madden kanë qenë së bashku për tre vite dhe kanë dy fëmijë. Revista "Life & Style" ka konfirmuar lajmin, duke thënë se Richie kishte thënë 'faleminderit' kur një fans i kishte uruar asaj fejesën.

"Ajo është e lumtur të fillojë të planifikojë martesën e saj të ëndrrave", ka thënë burimi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 shkurt 2023

- Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale shqyrton draft-planin e punës për sesionin pranveror 2023. (Ndërtesa e Kuvendit, N303, ora 9:00)

Paneli i Gjykatës së Apelit bën shpalljen e aktgjykimit të apelit në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. (Hagë, ora 9:30)  

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 10:00)  

- Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)  

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shënon Ditën Globale të Zgjedhjeve me temën “Pjesëmarrja në zgjedhje në Republikën e Kosovës dhe roli i institucioneve”. (Hotel Sirius, ora 10:00)  

-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Ferizajt ku do të takohet me kryetarin Agim Aliu. (Ferizj, ora 10:30)

- Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Emilija Redžepi organizon tryezë të rrumbullakët me rastin e regjistrimit të ardhshëm të popullsisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:00)