27 Nëntor 2022

Richard Gere: Martesa me Crawford nuk ishte perfekte

SHBA, 16 mars - Aktori i famshëm hollivudian, Richard Gere ka folur për martesën e tij të dështuar me supermodelen Cindy Crawford.

 

Ylli filmave "Pretty Woman" dhe "Runaway Bride", i cili u martua me Crawford në Las Vegas në vitin 1991 u nda nga ajo pas tre vitesh martesë, ka shpjeguar arsyete e divorci të tyre.

Sipas aktorit të famshëm amerikan arsyeja kryesore e këtij divorcia ka qenë diferenca e madhe në moshë mes tyre.

"Jam martuar me të pasi nuk kam dashur ta humb Crawford. Por ne nuk kishim një martesë të përkryer - nuk ndodhi ashtu siç dëshiruam ne të dy. Martesën personalisht unë e imagjinoj si një rrugë e cila një çift duhet ta përshkruaj përherë në të njëjtin drejtim", është shprehu Richard Gere. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)