25 Tetor 2020

Pitt dhe Jolie, padi për spekullimet e ndarjes mes tyre

Hollywood, 10 shkurt - Aktori i famshëm Brad Pitt dhe bashkëshortja e tij Angelina Jolie nuk janë drejt ndarjes, dhe sipas avokatit të çiftit më të famshëm Hollivudian ata do të akuzojnë gazetën që ka nxjerrë këtë spekulim.

Mediat muajin e kaluar shkruajtën se Pitt dhe Jolie kishin nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e multi-milionave të tyre dhe kishin arritur marrëveshje edhe për mënyrën se si do të kujdesen për fëmijët.

Tashmë çifti ka vendosur që ta hedhë në gjyq gazetën pas publikimit të një artikulli në muajin janar i cili informonte se çifti i shumëpërfolur do të divorcohej dhe do të ndante pasurinë si edhe kujdestarinë e fëmijëve.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)